Proboha, vážně tam chceš jet?

vlajka Mexika v mapěNo jo, chtěla jsem a strašně moc. Vždyť, kdy se dostanete do Mexika. Jsou nabídky, které se prostě neodmítají.

Takže když jsem dostala pozvání od své spolužačky, která tam zrovna několik let žila, neváhala jsem a rozhodla se jet.

Kromě toho, že jsem si šla zakoupit letenku, začala jsem studovat průvodce, musela jsem se ještě dát očkovat. A co nejhůř, musela jsem si v práci domluvit delší dovolenou.

Ale začněme pěkně popořádku.

11 - PYRAMIDA MĚSÍCE 3Takže jsem si šla koupit letenku. Paní za přepážkou mi ji našla ve vhodném termínu, za vcelku slušnou cenu, a to z Prahy do Frankfurtu, z Frankfurtu do Mexiko City a z Mexiko City do Leonu. A tam na mě měla čekat spolužačka s rodinou. Dobrý plán, ne? Akorát ta paní mi zapomněla říct, že kromě přestupu v Mexiko City se také musí jít na jiné letiště. Tedy přílet byl na mezinárodní a na let do Leonu musím jít na národní. Ale o tom víc v jednom z příštích článků, nebo v plném znění, v mém ebooku o Mexiku.

Průvodce- zakoupila jsem si tištěného průvodce, abych věděla, co vlastně všechno chci vidět, a že toho bylo pak požehnaně. A když už jsem byla v knihkupectví, také jsem si koupila jazykového průvode – španělštinu na cesty. Ne že bych jí pak moc použila  🙂

A co to očkování? No částečně jsem s tím počítala, trochu se bála, co všechno to bude obnášet, ale nakonec to nebylo tak hrozný. Šlo jenom o žloutenku, břišní tyfus a vzteklinu. Tak žloutenka se může hodit vždycky, po roce jsem se pak nechala přeočkovat, aby to chvíli vydrželo.

02Další otázka byla, co za léky sebou. Prý bych měla mít i antimalarika. No to mě trochu zaskočilo. I vydala jsem se k obvoďačce, aby mi nějaké napsala. Poučila mě, jak to brát a já je zastrčila někam do batohu 🙂 . Dobrovolně se přiznávám, že jsem je nepoužila, ačkoliv prý jsme v inkriminované oblasti byli. Ale zjevně to nebylo tak hrozný. I když v těch archeologických zónách na jihu bylo moskytů požehnaně.

A teď konečně přišla na řadu práce. Jelikož jsem neměla tolik dovolené, ostatně kdo má skoro tři měsíce v kuse, byla jsem rozhodnutá, že pokud mi nedají neplacené volno, dám okamžitě rozvázačku. Ale naštěstí nedělali problémy a já se pak měla kam vrátit.

A pro dnešek je to vše. Pokračování o Mexiku zase někdy příště.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.