… a najednou zjistíte, že máte nový koníček …

Chtěla bych se s vámi podělit o mé pocity z jedné části Itálie. Byla jsem tam na takové jednoduché, nenáročné, zářiové dovolené.

Tak trochu jsem nevěděla kam jet, a na poslední chvíli, tak jsem se vydala na první místo, které mě napadlo. Tedy spíš kde spočinul prst na mapě. Nikdy jsem tam ještě nebyla, a tak by bylo zajímavé se tam vypravit.

A teď k tomu umístění. Znáte spodní část Itálie? Tam co je „klenba boty“? Tak tam jsem přesně jela. Tato část se nazývá Basilicata, a leží u moře, ale ve své části má i hory. Řekla bych, že v Itálii taková klasika. Dostanete se tam přes letiště v Bari. Letenka do Bari se dá snadno koupit a není to až tak daleko. Ale z Bari se pak musíte dostat jinou dopravou až do Basilicaty.

vstupní brána Bari

A teď k těm dojmům. Byla jsem tam v září, někdy na konci, už to byl konec sezóny, a po nás pak už hotel zavírali. V tomto týdnu už tedy všechno uklízeli, pozavírali a tak ten pobyt působil už takovým smutným dojmem. Nikde nebylo moc lidí, človíčka pomalu abys pohledal.

Celkově se mi zdálo, že v těchto končinách se zastavil čas. Že to je kraj bohem i lidmi zapomenutý. A nebylo to jen tím, že promenáda podél pobřeží byla tichá a taková jakoby zašlá.

Moře však bylo báječné, ostatně jako vždy. Vína byl dostatek (jak v rostlém, tak v tekutém stavu) a tak mi ani nevadilo, že nemám středomořskou kuchyni moc ráda. Naštěstí se z ní vždy dá vybrat něco, co je prostě báječné.

blíže nezjištěná vesnička

 

Na výlety bylo ideální počasí, a tak jsem vyrazila na kukandu po okolních vesničkách, co se choulí na úpatí kopců. Tyto vesničky jsou moc krásné a mají svůj neopakovatelný půvab. Spousty úžasných historických staveb, ojedinělá místní architektura a samozřejmě také kulinářské speciality.

Přišla jsem tam na nový koníček. Uvědomila jsem si, že aniž bych to dělala záměrně, zaujmou mě vždy destičky s názvem ulic. Každé městečko (či vesnička) mělo jejich podobu odlišnou. A já si je vždy vyfotím. Vzpomněla jsem si, že i na jiných místech, při jiných dovolených a cestách, si je fotím. Takže se dá říct, že je vlastně sbírám.

Až se za čas dostanu ke třídění fotek, určitě vám ty nejkrásnější ukážu.

A také vám o tomto koutu Itálie  povím víc v nějakém dalším článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.