Plavba po pěti vesničkách

Vernazza

Při poslední návštěvě Itálie, cestování po Toskánsku, jsme absolvovali tak trochu výletní plavbu po pěti vesnicích. Říká se, že tyto vesnice jsou přístupné pouze z moře. No v dnešní době jim to moc nevěřím, ale kdysi to musela být stoprocentně pravda. Při pohledu jaké skalní útvary se nad těmito vesničkami tyčí, mě napadlo, že kdo nechtěl platit daně, tady ho rozhodně nenašli. 😀

Loďky do těchto vesnic jsou jako naše tramvaje. Mají jízdní řád a několik zastávek. Logicky v každé vesničce. Vozí jak turisty, tak i místní. Je to docela atrakce. V italštině to má příhodný název – LE CINQUE TERRE – Golfo dei Poeti.

Když na obrázek kliknete, zvětší se a bude lépe k přečtení.

 

 

 

 

 

 

Monterosso

Vyplouvá se z městečka La Spezia, které má velký přístav a nějaké námořní akademie. Občas se na přístavní promenádě propletl mezi turisty muž v uniformě a i v přístavu bylo vidět několik armádních lodí.

Riomaggiore

Z přístavu v La Spezia se vyplouvá do úžlabiny mezi vesničkou Porto Venere a ostrovem Plamaria. Vesnička Porto Venere vypadá z lodě opravdu moc nádherně. My ale plujeme dál, až na konec. A z konce postupně pak dáme další zastávky. Vždy do vesničky nahlédnout, projít si jí a pak zase dál.

A teď už se jen pokochejte fotkami.

Porto Venere
Porto Venere

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.