Co se vybaví vám, když se řekne Paříž?

katedrála

Dle událostí poslední doby asi hořící katedrála Notre Dame. Bohužel. Když jsem tam byla, seděli jsme pod ní ve stínu stromů a svačili. Škoda jí. Kde teď asi bydlí Quasimodo?

Povím vám co se vybaví mě.

Asi se budete divit, ale jako první asi historie. Napoleon, francouzská revoluce, Bastila. No, na náměstí kde dříve stávala ona věznice, jsem se sice byla podívat, ale po Bastile ani památky,  dneska už by se vězni divili, kde to bydlí 😀

Když už jsme u toho Napoleona, tak si vzpomenu na Invalidovnu. Byli jsme se tam podívat, výstava historie válečnictví byla zajímavá i pro mě. Ale že bych to musela vidět dvakrát …

invalidovna

Ale Napoleonova hrobka, je tedy kousek :-). To klobouk dolů. Ta mě nadchla. Na tu se jeďte podívat. Nevím jak moc je to důstojné nebo ne, ale rozhodně je to impozantní.

Další co se mi vybaví při slovu Paříž je, jak jinak, Eifelova věž, klasika. Pro nás, co nemáme rádi výšky, fakt super věc. Ale to bych nebyla já, kdybych se nepřekonala. Byla by to škoda, nevidět město ze shora. Nahoru jsem samozřejmě jela výtahem. V posledním patře nad hlavou lze vidět, kterým směrem je jaké město a jaká je k němu vzdálenost vzdušnou čarou. Jak to vypadá z výšky dole hned pod věží se mě neptejte, to nevím. Ale tady máte fotku. 🙂

pohled dolů

praha

A když už jsem u těch výšek, neodpustím si fotku z vítězného oblouku. První je směrem na moderní čtvrť a pokud budete hledat, uvidíte, že na konci je moderní pojetí vítězného oblouku. Druhá fotka je orientována k paláci Louvre.

k moderní čtvrti

 

na druhou stranu

Dalším takovým významným bodem je Bazilika Sacré-Coeur.  K ní jsme se dostali přes čtvrť umělců (Montmartre) , obešli ji kolem dokola a na schodech, jak jinak, posvačili. Ten výhled je prostě báječný.

sacr

No a v neposlední řadě se mi vybaví červený mlým a „hopsandy“ 😀 . Moulin rouge je světoznámý kabaret a účinkovat zde je veliká dřina a angažmá se považuje za čest.

moul

Do Paříže se samozřejmě můžete dostat autobusem, autem, vlakem. Ale nejrychlejší to je letadlem. Zaleťte se tam podívat, letenky nejsou až tak drahé, a uvidíte významné místa na vlastní oči. A třeba se tam potkáme, já se tam totiž zase chystám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.