Konec světa

Už jste někdy byli na konci světa? Ne? Vážně?

Tak to je škoda. Já tam byla a tak Vám o tom teď povím.

Konec světa se nachází v Portugalsku. Oficiálně se jmenuje Cabo de Roca. Je to nejzápadnější bod kontinentální Evropy. A když tam jste, dokážete si v pohodě představit, jak se musely cítit středověcí lidé, když tohle viděli. Snadno uvěříte, že dál už není opravdu nic. Ale lautr nic.

Dneska se na tomto pobřeží nachází maják. Moc pěkný a vcelku velký. Prý ho vždy při údržbě leští tři měsíce. No s jejich (portugalským) pracovním tempem se tomu ani nedivím.

 A když si stoupnete tak, aby jste měli pevninu za zády, uvidíte co jste ještě neviděli.   Vezmeme to z kraje. Takže vlevo moře, před Vámi moře, vpravo  moře.     Prostě dál už nic.

Pobřeží je zde vcelku skalnaté, několik metrů vysoké a poměrně větrné. Bohužel se stává, že si turisti stoupnou až na okraj a jako na potvoru foukne vítr víc a milej turista je v moři. Nemusím Vám asi vykládat jak to dopadne. Než se tam zalarmují příslušné složky a následně dorazí … . Proto jestliže tam budete, dávejte si pozor.

Jinak rozhodně stojí zato tohle místo navštívit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUž proto, že si tam můžete dát poslední „bratwurst před Amerikou“. To je podnikatelská činnost, která mě dost nadchla. Vždyť to je v téhle souvislosti přeci skvělý nápad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další co stojí za zmínku je „cyklistická nula“ . Je to počátek vzdálenosti kamkoliv. Po celém Portugalsku můžete najít takové žluté trubky ohnuté do tvaru kola a u toho číslo. To číslo znamená v jaký vzdálenosti jste právě od tohoto nulového bodu. Taky mi to přijde jako dobrý nápad.

 

Pokud budete mít tu možnost, zajeďte se tam podívat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.