Náboženský střed Mexika – Cubilete

(Z mexického deníčku …)

09 - POHLED 3Udělali jsme si výlet po okolí městečka Irapuato, do kterého se dostanete přes letiště v Leonu. Je to takový výlet  „na výhledy“. Poměrně známá socha Ježíše Krista je vystavěna na kopci, který se jmenuje Cubilete. Prý je to geografický střed Mexika, ale to jim tedy nevěřím. Možná z dob, kdy Mexiko mívalo větší území než dnes, ale po nějakých válečných konfliktech se značné části muselo vzdát.

 

01 - SOCHA KRISTACristo Rey je dvacetimetrová bronzová socha Ježíše, vztyčená v roce 1950 na vrcholku Cerro de Cubilete, v místě kde má být přesný geografický střed Mexika.

 

 

Nutno říct, že socha je vidět z daleka.

 

Cesta na vrchol je poněkud krkolomná, samá zatáčka, ale vcelku dobře zpevněná a docela široká. Tak se v poklidu autíčkem šineme do kopce.

Je to mexické poutní místo (obyvatelé Mexika jsou hodně nábožensky založení, a jsou věřící snad všichni), tak to tu vypadá jako poutní místo. S pár prodejci kdečeho, odpočinkovým místem, místem pro rozjímání a pod.

10 - POHLED 4Cestou jsem koukala na co se dalo a měla jsem pátý vánoce z toho jak na kaktusu (a že jich tu moc nebylo) sedí kočka, veverka….a zemní veverky jsem tady viděla, naživo. Úplnej Chip a Dayl.

Cestou bylo pár vesniček v typickém mexickém stylu. Taky jsme museli zastavit a počkat až přejde stádo krav, pár psů a pasáček.

Na vrcholku pod sochou je nádherná kaple, kruhová a pod stropem má kolem svého obvodu trnovou korunu. Vnitřek pak vypadal velice hezky, střídmě a elegantně.

Výhled po krajině z té výšky taky stál za to. Moc se mi to líbilo.

13 - POHLED 7    12 - POHLED 6    14 - POHLED 8

Usoudila jsem, že za Mexikem budu muset asi někam jinam. Tady je všechno zelený a o kaktus tu pořádně nezavadíš. Dneska navíc bylo celej den zataženo a tak tu ani nebylo to sluníčko. A asi už si začínám zvykat na zdejší podnebí, v 27 stupních mě přepadla husí kůže. No to je Mexiko!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.